Blog

Założyciele Google uczyli się metodą Montessori

szkoła monetssori sosnowiec

Kolejnymi utalentowanymi ludzi, którzy tak bardzo przyczyniają się do zmiany naszego świata, również byli studentami Montessori!
Założyciele Google Sergey Brin i Larry Page. Sergey Brin i Larry Page, założyciele znanego na całym świecie Google, zawdzięczają swój niezwykły sukces nie studiom na Uniwersytecie Stanford, nie temu, że oboje są dziećmi profesorów, ale edukacji według metody Montessori.

Znani ze swojej filozofii „Don’t be evil” czyli po prostu bycie dobrym, wymyślili słynny start-up w 1998 roku w garażu przyjaciela w Menlo Park w Kalifornii. Swój sukces przypisują właśnie temu, że od początku byli uczeni metodami Montessori.„Oboje byliśmy uczeni tą metodą i myślę, że w ramach tego szkolenia polegającego na byciu zmotywowanym i kwestionowaniu tego, co dzieje się na świecie, sytuacja wygląda nieco inaczej” – powiedział Larry Page w wywiadzie dla Barbary Walters z 2010 roku.

„Nie możesz zrozumieć Google”, mówi Wired, „chyba że wiesz, że [jego założycielami] były dzieci Montessori… W szkole Montessori malujesz, ponieważ masz coś do wyrażenia, lub po prostu chcesz… nie dlatego, że nauczyciel tak powiedział. To jest typowe dla Larry’ego i Sergeya… tak właśnie wcześnie zaprogramowano ich mózgi ”.

Żródlo:http://www.montessori-blog.org/2018/02/28/famous-people-who-attended-montessori-sergey-brin-larry-page/

Jeżeli szukasz więcej o szkole i metodach  Montessori to zobacz:

Podziel się z innymiShare on Facebook
Facebook
Email this to someone
email