Blog

Wycieczka do Krakowa

05.11.2015 w Teatrze Groteska w Krakowie uczniowie szkoły podstawowej oglądali spektakl inspirowany mitem o Odyseuszu. Reżyser zaproponował nowatorski sposób spojrzenia na znaną wszystkim historię. Połączył elementy teatru antycznego z teatrem lalki. Widzów zaprosił do starożytnego teatru, w którym  razem z Zeusem, Ateną i Hermesem  mogli oglądać przedstawienie o Odyseuszu. Spektakl adresowany był do młodego widza, więc pojawiły się elementy humorystyczne. Walorem spektaklu była oryginalna dekoracja i dynamiczna muzyka, która wpływała na tempo akcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Po spektaklu wszyscy udali się na Rynek, aby zwiedzić jego Podziemia. Kilka metrów pod ziemią kryją się prawdziwe skarby, które opowiadają o przeszłości królewskiego grodu. Jest to bardzo ciekawe miejsce, w którym historia łączy się z nowoczesną formą prezentacji Krakowa. Hologramy oraz multimedia pomagają wyobrazić sobie miejski Rynek sprzed przynajmniej 500 lat i więcej, posłuchać kłótni przekupek, wczuć się w rolę skazańca. Każdy może zważyć się na miejskiej wadze i wysłuchać nowej wersji legendy o smoku wawelskim. Zwiedzających żegnają polscy władcy. Podziemia Rynku to atrakcyjne miejsce dla dzieci i dorosłych.
Wycieczka do Krakowa miała charakter edukacyjny, w czasie której lekcja historii przepleciona została edukacją teatralną.

wycieczka do Krakowa 5.11

 

 

Podziel się z innymiShare on Facebook
Facebook
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *