Blog

Wigilia w Społecznej Szkole

Od wielu lat szkolną Wigilię obchodzimy bardzo uroczyście. Tak też było w tym roku. Odświętnie udekorowana szkoła, płonące świeczki w stroikach, zapach igliwia, pięknie udekorowane klasy i przystrojone choinki – to wszystko wpłynęło na uroczysty nastrój ostatnich chwil spędzonych w szkole przed Bożym Narodzeniem. Od rana w klasach opowiadaliśmy sobie o zwyczajach świątecznych, panujących w naszych domach, tradycjach, przygotowywanych potrawach, słuchaliśmy kolęd i pastorałek. Wszyscy niecierpliwie czekaliśmy na Jasełka. W tym roku były one wyjątkowe. Dlaczego? Aktorami byli Rodzice i Nauczyciele, widzami my – uczniowie. Fajnie było zobaczyć nasze Panie, które z wąsami, w płóciennych koszulach i kożuchowych kamizelkach wcieliły się w role pastuszków. Rodzice grali główne postacie: mama Konrada z klasy IV była Maryją, Józefem – tata Gabrysi z klasy IV. Nie zawiedli nas także Trzej Królowie, którzy przybyli z darami z odległych krain. O wszystkim opowiadał piękny Anioł – p. Patrycja. My, widzowie, śpiewaliśmy z aktorami znane nam kolędy. Wszyscy byli zachwyceni również dekoracją.
Po przedstawieniu uczniowie, którzy wzięli udział w świątecznych konkursach, otrzymali dyplomy i nagrody. Wystąpili również laureaci i wyróżnieni uczniowie w konkursie piosenki świątecznej.
Na zakończenie uroczystości życzenia świąteczne złożyli wszystkim obecnym zaproszeni goście: p. Dyrektor Przedszkola 34 Maryla Petters, przedstawiciel Rady Miejskiej p. Edward Bober, ks. Proboszcz Parafii Św. Maksymiliana M. Kolbego – Andrzej Gliszta oraz Wicedyrektor szkoły – Aleksandra Lipińska.

FILM z JASEŁEK

 

Podziel się z innymiShare on Facebook
Facebook
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *