Blog

Pokazy Brazylijskiego Jiu Jitsu

Dnia 24 listopada 2015 roku w szkole podstawowej odbyły się pokazy Brazylijskiego Jiu Jitsu, czyli sportu walki wywodzącego się z Ju Jitsu, zapasów i judo. Pokazy zostały przygotowane i zaprezentowane przez dwóch reprezentantów sportowego klubu Rio Grappling Club z Dąbrowy Górniczej.
Pokazy rozpoczęły się od krótkiej prelekcji na temat historii Brazylijskiego Jiu Jitsu, co stanowiło wstęp do dalszego uczestnictwa w zajęciach. Po wysłuchanej prelekcji przyszedł czas na najbardziej efektowną i emocjonującą część, czyli prezentację najciekawszych technik. Następnie ochotnicy mieli okazję wziąć czynny udział w zajęciach i spróbować swoich sił „na macie” razem z instruktorami /sportowcami. Na sam koniec uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zadawania sportowcom pytań, które nasunęły im się w czasie pokazu, a tym samym uzyskania więcej informacji na temat Brazylijskiego Jiu Jitsu. Wydarzenie miało na celu zachęcanie do sportowego, aktywnego i zdrowego stylu życia oraz poszukiwanie zainteresowań i pasji wśród dzieci i młodzieży.
Reprezentanci klubu Rio Grappling zachęcali do spróbowania swoich sił w tym sporcie oraz promowali klub. W rezultacie jeden z uczniów naszej szkoły zapisał się na zajęcia Brazylijskiego Jiu Jitsu. Gratulujemy znalezienia pasji i życzymy wytrwałości oraz sukcesów w przyszłości. W imieniu uczniów i nauczycieli serdecznie dziękujemy sportowcom za odwiedzenie naszych szkół i możliwość udziału w bardzo interesujących pokazach!

pokaz jujitsu

Podziel się z innymiShare on Facebook
Facebook
Email this to someone
email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *