Blog

Wycieczka do Planetarium w Chorzowie 14.10

14 października 2015 roku wybraliśmy się całą szkołą do Planetarium w Chorzowie. Na miejscu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: uczniów młodszych i starszych. Młodsi na samym początku obejrzeli seans dla nich przygotowany, potem poszli zwiedzać Planetarium. Po dwóch godzinach wrócili do szkoły i wykonali prace plastyczno – techniczne o tematyce związanej z prezentowanym seansem.
Starsza grupa najpierw udała się do Obserwatorium Astronomicznego, w którym uczniowie mieli możliwość poznać budowę i zasady działania teleskopów oraz sposoby wykonywania obserwacji astronomicznych. Następnie uczniowie obejrzeli seans Mały Książę, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Ostatnim punktem programu była prelekcja w Stacji Klimatologicznej (pogoda i jej obserwacje, pogoda w różnych porach roku, zjawiska atmosferyczne i zagrożenia z nich wynikające, pomiary i obserwacje składników pogody, przyrządy pomiarowe, dziennik spostrzeżeń meteorologicznych, prognoza pogody). To była naprawdę fajna wycieczka.
Dzień zakończyliśmy wspólnym grillowaniem na terenie naszej placówki, co jest już tradycją naszej szkoły.
Następnie pod okiem tancerza ze szkoły tańca „La Cultaura” w Sosnowcu, wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice spróbowali swoich sił na parkiecie. Naszym uczniom taniec bardzo przypadł do gustu i w piątki po lekcjach odbywają się cykliczne warsztaty tańca nowoczesnego.

Podziel się z innymiShare on Facebook
Facebook
Email this to someone
email